امروز، سه شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

بزرگداشت شهید آیت ا... سیدعبدالحسین دستغیب و یاران همراه در شمال غرب شیراز برگزار می‌گردد

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه شش، مهندس اصغر سروی شهردار منطقه6 و دبیر ستاد برگزاری بزرگداشت شهید آیت‌ا... دستغیب در شمال غرب شیراز با اعلام این خبر گفت: امسال همزمان با سالگرد شهادت سومین شهید محراب حضرت آیت ا... دستغیب مراسمی روز دوشنبه نوزدهم آذر ماه پس از نماز مغرب و عشاء در مسجد شهید دستغیب واقع در بلوار شریعتی (معالی آباد) برگزار می‌شود. 
وی افزود: این برنامه با تلاش شهرداری شیراز و با همکاری صمیمانه بنیاد شهید شمال غرب، حوزه 7 منتظران ظهور سپاه ناحیه ثارا... (ع)، صدا و سیمای استان، هیئت امنا و پایگاه مقاومت بسیج مسجد با تشکیل کمیته‌های اطلاع رسانی، فرهنگی، اجرایی و تبلیغاتی برگزار  می‌گردد.
سروی با تأکید بر این مهم که شهدا حق عظیمی بر گردن همه جامعه دارند، در ادامه سخنانش خاطر نشان کرد: شهید آیت ا... دستغیب که هم به عنوان یک عالم فقیه و مجاهد و هم سومین شهید محراب انقلاب اسلامی شناخته می‌شود نقش بسزایی در پیشبرد نهضت انقلاب اسلامی در استان فارس داشته اند.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه  شهید دستغیب یک چهره محبوب مذهبی و ملی است، تصریح کرد که باید به صورت ویژه به ابعاد زندگی این بزرگوار پرداخته شود زیرا که تبیین ویژگی برجسته اخلاقی ایشان گام مهمی در ترویج ارزش های الهی به شمار می‌رود و باعث الگو گیری نسل جوان می‌شود.
دبیر ستاد بزرگداشت شهید دستغیب در شمال غرب شیراز با بیان اینکه به منظور هر چه با شکوه تر شدن برگزاری برنامه تمام تلاش خود را  بکار خواهیم بست افزود: در همین راستا با همکاری دانشگاه علوم قرآنی غرفه ای تحت عنوان ایستگاه فرهنگی با موضوع کتب شهید دستغیب برپا خواهد شد، نمایشگاه عرضه آثار شهید دستغیب، توزیع لوح فشرده با مضمون معرفی هر چه بهتر آیت‌ا...دستغیب به نسل جوان، برگزاری مسابقه دانش آموزی در بین مدارس شمال غرب شیراز با موضوع کتب شهید والا مقام پخش بروشور و پوستر اطلاع رسانی مراسم در مساجد شمال غرب شیراز برنامه هایی خواهد بود که اجرا می‌شود.
مهندس سروی در پایان گفت: ان شاا... با حضور علما، مسئولین، امت شهید پرور شیراز و خانواده معزز  شهید دستغیب و  شهدای همراه آیت ا... دستغیب بار معنوی مراسم مضاعف خواهد بود.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما