امروز، چهار شنبه، ۱ خرداد ۱۳۹۸

مدیریت فرهنگسراهای شیراز اصلاح و ساماندهی می‌شود

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مدیریت فرهنگسراهای شیراز اصلاح و ساماندهی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و امور
بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، احمد تنوری گفت: بررسی اساسنامه سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری شیراز مبنی بر برنامه ریزی، مدیریت، ایجاد و تجهیز مراکز فر هنگی با استفاده از مشارکت و واگذاری مدیریت به بخش خصوصی و تشکل‌های حرفه‌ای و نظارت بر آنها در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شیراز گفت: مقرر شد سازمان فرهنگی، دیدگاه کارشناسی خود را نسبت به نحوه مدیریت فرهنگسراها و وضع موجود اماکن فرهنگی به کمیسیون گزارش دهد تا در کمیته‌های تخصصی کمیسیون فرهنگی دوباره بررسی و نتیجه حاصله به کمیسیون ارائه شود.
سیداحمدرضا دستغیب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در این کمیسیون گفت: دیدگاه اصلی فرهنگسراها، برنامه ریزی برای اوقات فراغت است به گونه‌ای که با جذب افراد به این مکان و فعالیتهای فرهنگی، آسیب‌های اجتماعی کم شود.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: فرهنگسراها باید به صورت هیئت امنایی و با حضور افراد با تفکر فرهنگی محله و نظارت شهرداری اداره شوند.
وی ادامه داد: افراد محله می‌توانند نیاز محل را شناسایی و فرهنگسراها را در این راستا بهتر اداره کنند.
دستغیب گفت: در فرهنگسراهای جنوب شهر، نباید وجهی از کودکان دریافت شود بلکه هدف این است که برای اوقات فراغت آنها جذابیتی در فرهنگسراها ایجاد کرد تا از آسیب های اجتماعی دور باشند.
دکتر علی ناصری در این جلسه گفت: با بررسی میزان بهره‌وری فرهنگسراها، سرای محله و اماکن فرهنگی متوجه خواهیم شد نیروهای انسانی مشغول به کار، آموزش لازم را ندیده اند به 
گونه ای که با وجود تلاش زیاد هم به هدف اصلی دست نمی‌یابند.
وی افزود: سبک‌های مدیریتی برای محلات متفاوت است که باید به این نکته توجه ویژه شود.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: باید مسائل مختلف اماکن فرهنگی به کمیته‌های مختلف کمیسیون فرهنگی ارجاع و نتیجه حاصله از بررسی، به کمیسیون ارائه شود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما