امروز، جمعه، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

رونمایی از ۲۱ طرح دانش بنیان، فناورانه و استارتاپی توسط اتاق بازرگانی فارس

سیده ناهید تقویان- تماشا
همزمان با هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ، اتاق بازرگانی فارس از 21 طرح دانش بنیان، فناورانه و استارتاپی رونمایی کرد.
به گزارش تماشا، رئیس اتاق بازرگانی فارس در این مراسم با اشاره به اینکه رویکرد علمی و پژوهشی اتاق بازرگانی فارس طی چند سال گذشته به عنوان یک اولویت مدنظر قرار گرفته است، گفت: در این نمایشگاه از 21 طرح دانش بنیان، فناورانه و استارتاپی با مشارکت دانشکده علوم نوین رونمایی می‌شود.
جمال رازقی با اشاره به این طرح‌ها یادآور شد: طرح بازیافت از مبدأ، دستگاه علوفه هیدروپونیک، دستگاه هوشمند کدینگ، صفحات خورشیدی، استارتاپ زیداکس، نرم افزار crt، طراحی، ساخت انواع پروتزهای پیچیده جراحی و استارتاپ سازن(سامانه تجارت الکترونیک تخصصی صنعت ساختمان) از جمله این طراح‌ها 
است.
رازقی تصریح کرد: این طرح‌ها در حوزه‌های کشاورزی، مهندسی، پزشکی و گردشگری است.
رازقی تأکید کرد: اتاق بازرگانی در تجاری‌سازی، صادرات فناوری و خدمات مالکیت فکری در این طرح‌ها با دانشکده علوم نوین دانشگاه علوم پزشکی شیراز همکاری و مشارکت خواهد داشت.
وی ادامه داد: ما در اتاق بازرگانی فارس حامی اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری، طراح دفاتر تبادل فناوری در اتاق‌های بازرگای کشور و تسهیل‌کننده صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان جنوب کشور است.
رازقی همچنین گفت: بازرگانی فارس خدمات تجاری‌سازی، صادرات و انتقال فناوری را به واحدهای اقتصادی و بخش خصوصی استان و کشور ارائه می‌کند. 
عضو هیئت نمایندگان و معاون تحقیق و توسعه اتاق بازرگانی فارس نیز در ادامه این مراسم گفت: اتاق بازرگانی بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس علاوه بر راه‌اندازی این دفتر، به حوزه کارآفرینی  نیز وارد شده و از کسب و کارهای نوپا با دادن خدمات تسهیلگری تجاری‌سازی، صادرات فناوری، خدمات سرمایه‌گذاری خطرپذیر و مالکیت فکری محصولات و... حمایت 
می‌کند.
یلدا راهدار در مورد فعالیت‌های اتاق بازرگانی فارس در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ فارس نیز گفت: روز اول به ارائه و معرفی دستاوردهای در حوزه خدمات فنی مهندسی و سلامت  اختصاص داده شد و در کنار آن، از 21 محصولات دانش بنیان استان فارس رونمایی و تفاهم‌نامه همکاری میان اتاق بازرگانی فارس و دانشکده علوم نوین دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز منعقد شد.
راهدار اضافه کرد: در روز دوم نمایشگاه یعنی چهارشنبه از استارتاپی در حوزه فناوری اطلاعات با حضور مقامات کشوری و استانی با نام (زیداکس آکس) که خدمات اشتراک‌گذاری منابع آموزشی را با قیمت  ارزان قیمت عرضه می‌کند، رونمايی شد.
وی دامه داد: در این روز همچنین یک سخنرانی تخصصی در حوزه سرمایه‌گذاری خطرپذیر در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ برگزار کردیم.
به گفته وی در روز پنجشنبه نیز اتاق بازرگانی فارس دستاوردهای خود در حوزه کشاورزی معرفی می‌کند و در روز جمعه  نیز برای آشنایی بیشتر افراد، نشستی تخصصی برای تبدیل کسب و کار سنتی به نوین برگزار می‌شود و در این روز همچنین از یک استارتاپ رونمایی خواهد شد.
راهدار خاطر نشان کرد: از ابتدای سال ایجاد این دفتر تا کنون بیش از 100 میلیارد ریال استارتاپ‌ها را ارزش‌گذاری کردیم و در چند پروژه نیز برای صنایع فارس انتقال فناوری داشتیم و حتی از کشورهای آمریکا، فرانسه، آلمان و سوئد نیز به داخل انتقال فناوری داشتیم. 
وی ادامه داد: علاوه بر این انتقال فناوری از خارج، در داخل کشور نیز چندین طرح انتقال فنی به سازمان‌ها و دستگاه‌های داشتیم.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما